Bc. Andrea Tajanovská, DiS.

 

 

Datum narození: 2. prosince 1973 ve Zlíně

Stav: Vdaná

 

Kontakt:

Věžní 54, 383 01 Prachatice

Mobil: + 420 606 741 110

Email: 0212anta@seznam.cz

 

Vzdělání:

Vysoká škola CEVRO Institut - obor Veřejná správa (magisterské studium - 2010 - doposud)

 

JČU Č. Budějovice, Pedagogická fakulta – obor Sociální pedagogika (2005-2008)

Vyšší odborná škola sociální v Prachaticích (2000-2005)

 

Zaměstnání:

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR - ředitelka institutu vzdělávání (2010-dosud)

OSVČ - poradenská činnost v oblasti sociálních služeb (2010-dosud)

Jihočeská rozvojová , o.p.s. - ředitelka společnosti (2005 - dosud)

Jihočeská hospodářská komora - ředitelka oblastní kanceláře v Prachaticích (2001-2004)

Deníky Bohemia - redaktorka (2000-2001)

 

Politická příslušnost:

Bez politické příslušnosti

 

Mé záliby a zájmy:

Rodina a přátelé – mám krásnou rodinu, skvělého manžela, na kterého se můžu vždy spolehnout, a báječnou dceru, která je tou nejdokonalejší bytostí na světě. Oba mi jsou vším. Taktéž mám skvělé přátele, v tomto ohledu jsem dítě štěstěny. Na cestě životem mě po celou dobu doprovází báječní lidé, kterých si nesmírně vážím a jsem šťastná za to, že je mám.

Práce – ať jsem v životě dělala cokoliv, vždy mi byla práce spíše koníčkem. Jsem člověkem akce, výzev a řešení. Jsem workoholik a vůbec se za to nestydím.

Sport – upřednostňuji rychlé sporty, mezi mé nejoblíbenější patří sjezdové lyžování, speedminton, badminton a kickbox. Hodně mě také baví lanové aktivity; všem, kteří ještě nezkusili Lanový park Libín, vřele doporučuji.

Čtení – čtu vždy, všude a všechno. Bez knížky nebo časopisu prakticky neexistuji.

TS4ever – Taneční studio 4ever – kdo nezažil, neví.

Cestování – díky své profesi mám možnost procestovat hodně zemí a projet křížem krážem celé Česko. Pohled na prachatický kostel, když se vracím domů, je ale ten nejkrásnější.

Kultura – obzvláště hudba a ochotnické divadlo. Aspoň jednou do roka absolvuji jeden mega koncert a vždy mě hodně potěší a pobaví dobré ochotnické divadlo.

Rekonstrukce domu – to je velká vášeň. Mám snad všechny „livingové“ časopisy a katalogy, ve kterých pořád listuji. Souznění barev, tvarů a materiálů mi dělá dobře na duši.

Studium – jsem celoživotní student. Zkouškové období je pro mě velkým adrenalinem. Od října mě čekají další dva roky studia veřejné správy.   

Kavárny – zbožňuji atmosféru kaváren provoněných čajem a kávou. V Prachaticích pár takových je, ale jen jedna je nejlepší. 

  

Proč kandiduji do zastupitelstva města a co nabízím?

 

Psal se rok 2007 a my jsme v Prachaticích usilovně bojovali za záchranu základní školy Zlatá stezka před jejím postupným zrušením. Pro mě, jako pro předsedkyni tehdejší školské rady, dozrávalo v těch rušných měsících přesvědčení o tom, jak je důležité, aby lidé neseděli s rukama v klíně a nečekali jen bezmocně na ortel svrchu, ale aby se sami aktivně zajímali o správu města, aby sdělovali svůj názor a stanoviska komunálním politikům. A neméně důležité pro mě bylo zjištění, že komunální politici tehdy naslouchali názoru těchto lidí a pracovali s ním. A tady někde pomalu se začala rodit myšlenka na práci v zastupitelstvu. K takovému rozhodnutí by totiž měl každý kandidát dospět právě na základě nějakých svých pracovních i osobních zkušeností, místních znalostí, nebo třeba potřeby moci ovlivňovat veřejné dění na základě podnětů ze svého okolí. Každopádně je to zodpovědné rozhodnutí, ne nějaká recese. Vždyť jednadvacet lidí na zastupitelstvu prakticky rozhoduje, jak se bude žít v následujících několika letech těm „zbylým“ dvanácti tisícům.

Já osobně vidím svůj největší potenciál při správě města na utváření komunikujícího městského úřadu, který bude nejen otevřený a vstřícný k občanům města, ale i jako zaměstnavatel také podpůrný k pracovitým a profesně způsobilým zaměstnancům. Dále bych se ráda podílela na rozvoji optimální sítě sociálních služeb ve městě. Mám mnohaleté zkušenosti s komunitním plánováním sociálních služeb, podílela jsem se a stále se podílím na aktivním řešení otázky menšin v řadě českých měst.

Jsem dlouhodobě přesvědčená, že komunální politika by neměla tolik kopírovat tu velkou, celostátní, kde je až příliš cítit, že jde hlavně o funkce, peníze a moc. Akceschopnost, dobré myšlenky a přínosné návrhy včetně jejich realizace jsou zde odsunuty až na druhou kolej. Na té první už stojí plané diskuse, vzájemné osočování a partajní řevnivost. Komunální politika by měla být otevřená, přehledná a pro občany srozumitelná. Vždyť žijeme společně na malém městě, vesměs se všichni známe a denně se potkáváme. A právě v tom je ten obrovský potenciál, který bychom měli, bez ohledu na politickou příslušnost a vliv zájmových klik, co nejvíce využít pro rozvoj našeho města. Města, ve kterém nechceme žít spokojeně nejen my, ale v budoucnu i naše děti.

Jsem proto hrdá na to, že se nám v PRO Prachatice podařilo sestavit kandidátní listinu plnou, věřím, poctivých lidí. Jsou to osobnosti s řadou pracovních i životních zkušeností. Nespojuje nás politická příslušnost, spojuje nás nadšení dělat užitečné věci pro naše město. Pro Prachatice. Když jsme sháněli dostatek podpisů pro registraci naší kandidátní listiny, netušili jsme, jak ve městě, kde hravě vítězí většinou ty samé politické strany, uspějeme. A ejhle. Místo potřebných osmi set hlasů jsme jich sehnali hned 1200. To je ve městě, kde je registrováno na 9000 voličů, slušný úspěch. Proto vám všem, kteří jste nám dali šanci ucházet se o to, abychom vás mohli příští čtyři roky zastupovat, upřímně děkujeme. Bez ohledu na to, zda nás v nadcházejících volbách budete volit či nikoliv. Dali jste nám aspoň šanci a já pevně věřím, že ji využijeme.

Při letošních komunálních volbách Vám přeji, aby volební výsledky přinesly pozitivní změnu PRO Prachatice.

S přáním hezkých dní

 

Andrea Tajanovská